Viesnīca “Opera Hotel” atrodas vienā no senākajām viesnīcas ēkām Rīgā
Ēka, kas 1884 – 1885. gadā eklektikas stilā celta pēc slavenā latviešu arhitekta Jāņa Frīdriha Baumaņa projekta, kopš pirmsākumiem, t.i., teju 135 gadus pilda augsta līmeņa viesnīcas funkciju.
19. gadsimta vidū Rīga piedzīvo vērienīgas pārmaiņas, no viduslaiku cietokšņa pārtopot par modernu Eiropas lielpilsētu. Bijušo nocietinājumu vietā tiek realizēts brīnišķīgu arhitektu J.D.Felsko un O.Dīces projekts, kas paredz plašu parku un bulvāru izveidi, nozīmīgu sabiedrisko ēku un greznu eklektikas stila īres namu apbūvi.
Ielu, kur uzcēla tagadējo viesnīcu “Opera Hotel” tolaik nosauca par Troņmantnieka bulvāri, par godu Krievijas ķeizara Aleksandra II dēlam, vēlākajam Krievijas ķeizaram Aleksandram III. Taču 1920. g. iela pārdēvēta par Raiņa bulvāri, veltot to vienam no dižākajiem latviešu dzejniekiem un sabiedriskajiem darbiniekiem Rainim (īstajā vārdā Jānis Pliekšāns 1865-1929).
1884-1885
1880. gada 27. februārī Rīgas otrās ģildes tirgotājs Jēkabs Berkholcs iegādājas Rīgas pilsētai piederošu zemes gabalu un lūdza atļauju sākt mūra ēkas būvniecību viņam piederošajā īpašumā. Īres nams Raiņa bulvārī 33 tika uzcelts 1884.–1885. gadā pēc arhitekta J. F. Baumaņa projekta, nedaudz vēlāk pārbūvēts viesnīcas vajadzībām. J. F. Baumanis bija pirmais akadēmiski izglītotais latviešu arhitekts, pazīstams ar savām eklektisma stila celtnēm Rīgas Bulvāru lokā.
1920
1920. gadi. Stacijas laukums. No labās puses – Dinaburgas dzezceļa stacija, no kreisās puses – Svētā Aleksandra Ņevska kapela. Aiz dzezceļa stacijas ēkas – viesnīca “Bellevue” Raiņa bulvārī 33.
1920. gados šī viesnīca bijusi Padomju Krievijas diplomātu un kurjeru iecienīta apmešanās vieta. 1920. gada maijā viesnīcas telpās notika sarunas par miera līgumu starp Padomju Krieviju un Poliju (no Krievijas puses sarunas vadīja S. Kirovs).
1930
Rīga, Marijas iela pie stacijas laukuma. No labās puses – veikali un dzezceļa stacijas biļešu kases. No kreisās puses – viesnīca “Bellevue” Raiņa bulvārī 33. 30-ajos gados viesnīcas ēka tika renovēta un tajā parādījās Art Deco elementi. Kā vēstīja 1939. gadā publicēta reklāma, tur ir “lētas, patīkamas istabas ar tālruni katrā istabā, numuri ar vannu, tekošs silts un auksts ūdens. Restorānā (pagrabstāvā) – koncerti, deja publikā”.
1950-1961
No 1950-1961 viesnīcas nosaukums ir bijis “Staļingrada”. Avīze “Cīņa” Nr. 2 (03.01.1956) raksta: “Viesnīca “Staļingrada” atrodas pilsētas centrā, iepretim Rīgas stacijai. No tās logiem viesi priecājās par skaistajām ielām, par stacijas laukumu…”
1955 gads. Dzezceļa stacija “Stacija Rīga”. Pa kreisi – viesnīca “Staļingrada” Raiņa bulvārī 33.
1971
Stacijas laukums ar autostāvvietu un 43 metrus augsto Stacijas torņa pulksteni. Savulaik stacijas pulkstenis vienlaicīgi kalpojis arī kā ūdenstornis stacijas ūdensapgādes sistēmai. No labās puses – viesnīca “Baltija”, Raiņa bulvāris 33.
Kopš 1961.gada viesnīcas nosaukums ir bijis “Baltija”, piedāvājot Rīgas viesiem 185 gultas vietas. Viesnīcā darbojās kafejnīca “Labrīt” (24 vietas), ēdnīca, frizētava un apģērbu labošanas darbnīca. Ēkas pirmajā stāvā atradās veikals “Gastronomija”.
2008
2005. gada februārī „Arhitektu birojs Vecumnieks & Bērziņi” uzsāka projektēšanas darbus ēkas renovācijai. 2007. gada janvārī projekta vadošā arhitekta Daiņa Bērziņa vadībā projektēšana noslēdzās un uzreiz pēc tam tika uzsākti renovācijas darbi. Par viesnīcas dizainu rūpējās interjera dizainere Eva Staņēviča. Tā kā viesnīcas ir saglabājušies Art Deco interjeri un ēka ir vietējas nozīmes kultūras piemineklis, dizainere šo projektu izvērta kā vēstures un mūsdienu tehnoloģiju, ikdienas komforta un greznības apvienojumu.
2008. gadā pēc nama rekonstrukcijas tika atvērta četrzvaigžņu viesnīca “Nordic Hotel Bellevue”.
2010
2010. gadā tika atklāta viesnīca „Opera Hotel & Spa”, kura savu nosaukumu ieguva galvenokārt pateicoties viesnīcas atrašanās vietai, kas ir kaimiņos Latvijas Nacionālajai Operai un ar kuru viesnīcai izvērtusies veiksmīga sadarbība.